Dílničky 2017

Zprávy z dílniček, den druhý

Dnes ráno jsme se sešli opět v hojném počtu. Po včerejším úvodním dni nikdo neodpadl, naopak přibyly dvě nové tváře.  Po rychlém seznámení a připomenutí  jsme se vrhli do práce.  Vyzkoušeli jsme si znalosti z matematiky – poznávali jsme tvary, barvy, velikosti a hráli si s nimi. Pouštěli jsme si písničky z večerníčků, naučili se skládat večerníčkovu čepičku. Podívali jsme se na pohádku, posvačili a za doprovodu asistentek Míši a Anetky,  jsme řádili ve školní tělocvičně. A že nás bylo slyšet! Během dopoledne se ukázaly sluneční paprsky, a tak jsme vyrazili za nimi ven. Zpět jsme dorazili červení, vyběhaní, vykřičení, žízniví, hladoví a trošku umazaní. Opět to stálo za to.

Ač mají všichni školáci poslední týden prázdnin, prvňáčkům začíná škola již dnes! Ale ne tak docela. Již tradičně jsou pro děti před začátkem školního roku připraveny tvořivé dílničky, kde mají možnost seznámit se se školou, pedagogy i mezi sebou. Dnes se nás sešlo 11. Počáteční nervozitu jsme zažehnali seznamovací hrou, která prolomila ledy a atmosféra ve třídě se stala velmi příjemnou. Během dopoledne jsme si povídali o pohádkách, vyráběli, hráli si, řádili v tělocvičně, svačili a vyrazili na procházku. Ani jsme se nenadáli a už byl čas se loučit. Tak zase zítra.

Učitelky prvního ročníku – Ivana Ježková a Klára Valková

Trackbacks/Pingbacks

1. Základní škola náměstí E. Beneše, Varnsdorf » Dílničky 2017 - [...] Ač mají všichni školáci poslední týden prázdnin, prvňáčkům začíná škola již dnes! Ale ne tak docela. Více zde [...]