Den otevřených dveří 2018

Už při samotném vstupu do školy jsme byli překvapeni. Vítal nás pan školník v stylovém oblečení a čepici. Za chvíli nás odchytily paní asistentky, ať si zasoutěžíme a vyzvedneme si u nich lísteček. A že nás bude čekat sladké překvapení (ovšem pokud splníme všechny úkoly). S radostí jsme přijali. S údivem jsme konstatovali, že chodby jsou krásně nazdobeny, a to prý celoročně. V třídách bylo ještě lépe. Začali jsme od nejvyššího poschodí. Nejvíce nás překvapila učebna fyziky-chemie. Nejen vybavením, ale hlavně spoustou pokusů, které jsme si mohli vyzkoušet. A také jsme získali první razítečko na kartičku. O pár učeben dále nás pohltila cizí řeč – angličtina. Zábavnou formou jsme zase obohatili svůj slovníček. Od pokusů a interaktivní tabule jsme vstoupili do učebny Informatika II, kde se nás ujal pan učitel. A my si mohli vyzkoušet práci s digitální fotografií. Úžasné. A jdeme o poschodí níže. Zde už zase soutěžíme – hlavolamy, skládačky, slovní hříčky (samozřejmě plnění úkolů) a hlavně pásmo vystoupení v Informatice I.  Básničky – říkadla, scénky, písničky Sborečku a tzv. „plný dům“. Zájem rodičů a dětí byl neskutečný. Klesáme opět o patro níže, kde nás opět pohltí angličtina, malování, skládání, ale také netradiční „tělocvik“. V cvičebně školy si vyzkoušíme slackline, lana, prolézání, skákání. Navíc v jedné z učeben můžeme koupit i malé dárečky. Úkoly máme splněny a jdeme si pro sladkou odměnu do kuchyňky. Chutná báječně. Užuž chceme odcházet, ale děvčata u vstupu nás vrací zpět. „Byli jste v našem fitku? Tak to honem vyzkoušejte. A nezapomeňte na družinu. Je tam spousta zajímavostí“. Nedáme se dvakrát pobízet a již jsme pohlceni atmosférou FIT CENTRA. Řada trenažérů, nářadí. A tak jezdíme, běháme, balancujeme. A teď hurá do družiny. Krásná, barevná, útulná. A navíc se opět můžeme pokochat tím, co jsou děti schopny vyrobit a vytvořit. Ale je čas se loučit. Nakonec jsme na škole strávili přes dvě hodiny, které utekly jako voda. Tak zase příště, určitě přijdeme. Děkujeme škole – učitelům, vychovatelkám, žákům.