Spolu s dvaceti třemi žáky šestých ročníků se naše škola již druhým rokem zúčastnila soutěže „Česko vesluje“. Tento projekt porovnává fyzickou zdatnost dětí na veslařských trenažerech. Výsledky soutěžících jsou pak porovnávány nejen v rámci věkové kategorie dané školy, ale i celorepublikově. Výsledky lze naleznout na webových stránkách www.ceskovesluje.cz.

Naši žáci vytvořili celkem tři čtyřčlenné týmy v dívčí kategorii a tři čtyřčlenné týmy v chlapecké. Nejprve se mezi sebou utkali na distanci 4 x 200 m. Zde jednoznačně zvítězili žáci z chlapeckého týmu Daniel Bárta, Patrik Voráček, Lukáš Rybář a Lukáš Funda. Mezi děvčaty byly časy vyrovnanější, avšak nakonec zvítězil tým ve složení Tereza Schillerová, Julie Švirbelová, Andrea Durasová a Kristýna Němečková. Ve druhé disciplíně jsme vytvořili ze všech zúčastněných žáků 3 týmy. Dívčí, chlapecký a mix. Zde vždy zvítězil smíšený tým. V poslední disciplíně – jednotlivci na 60 vteřin mezi chlapci dominoval Daniela Bárta, který ujel neuvěřitelných 267m. Z děvčat byla nejlepší Karolína Lukešová, která ujela 250 m a o pouhé 2 metry předčila druhou v pořadí Kristýnu Němečkovou.

Všichni naši žáci byli nakonec odměněni medailí, „rychlými špunty“ a bonbony. Především však si ze Střední lesnické a odborné školy ve Šluknově odvezli plno zážitků a skvělou náladu z tamní atmosféry.

Petra Danková

Česko vesluje