6. A na výletě

Školní výlet patří neodmyslitelně k ukončení školního roku.  Na závěr prvního společného roku jsme základní tábor založili v kempu Mosquito u Vysoké lípy. Okolí základny lákalo k průzkumu a my jsme samozřejmě nemohli odolat.  Ve středu jsme dobyli Loupežnický hrad Šaunštejn a odměnou byl krásný rozhled po okolí z věží hradu.  Cesta pokračovala na Malou Pravčickou bránu a dále na Mezní Louku, kde jsme si odpočinuli na dětském hřišti. Po relaxaci naše kroky směřovaly po modré na základnu.  V kempu jsme čas využili k různým hrám či odpočinku. Počasí nám přálo i druhý den a touha po poznání nás vyslala na další průzkum. Cílem naší cesty bylo poznat okolí Jetřichovic. Trasa vedla přes Koliště, Pohovku, Rudolfův kámen, Mariinu skálu až do Jetřichovic. Na Dolský mlýn už nezbyly síly a pohodlný autobus nás dovezl do kempu.  Večer jsme poseděli u ohně a užívali si krásného večera. Páteční dopoledne patřilo hrám, úklidu, balení a těšení se domů. Dopravu z Varnsdorfu do Vysoké lípy a zpět žákům zajistili rodiče a za to všem patří velký dík. Maskotem našeho výletu byla fenka Niky, a proto školnímu výletu třikrát HAF.