6. B na výletě v Doubici

V pondělí 6. června se na nádraží sešla naše třída 6. B na svůj první společný výlet. Cílem byla malebná vesnička Doubice. Cesta vláčkem do Rybniště proběhla rychle a hurá pěšky směr doubická Fabrika, kde jsme měli náš „základní stan“. Přivítal nás pan správce Navara a jeho pes Monty. Ubytování v prvním patře, v tzv. ateliéru, mělo své kouzlo, neboť jsme bydleli všichni pohromadě v jedné místnosti. A tak rychle rozložit karimatky, vybrat nejlepší místečko a hurá na oběd.

Po dobrém obědě jsme vyrazili lesem na Tokáň. Cesta byla dobrodružná, čekaly nás Myší díry, lezení po žebřících a také pravá šišková bitva, kde několika zásahům neunikla ani paní učitelka. Po návratu na nás čekal zápas ve frisbee a potom už příprava na večerní táborák s opékáním buřtů. Po večerním odjezdu pana správce jsme mohli používat pouze zadní vchod do budovy s jedním klíčkem a koulí zvenčí dveří. No a samozřejmě se Vanesce dveře podařilo zabouchnout a kde byl asi klíč? No jasně že uvnitř…. A tak už přemýšlíme, jak budeme spát kolem ohniště, když pan Navara asi po hodině přijíždí a konečně odemyká. Ještě dlouho nemůžeme usnout, když nám doznívají zážitky z celého dne. Nakonec se to nějak podaří, ale už brzy ráno někdo zapomíná vypnout budík, na někoho musíme mlaskat, protože chrápe a tak se radši soukáme ze spacáků ven na snídani. A ta je vynikající, domácí marmeláda, teplé houstičky a dokonce i rajčata s mozzarelou.

Venku se dělá pořádný pařák, my balíme, loučíme se s Doubicí a vyrážíme směr Kyjov. Po příchodu prolézáme skalními cestičkami, ale všichni už se těšíme na koupání v Kyjovské přehradě. Voda je sice ledová, ale to vůbec nevadí. No teda jak komu, třeba takový Radek si ještě nesundal mikinu, i když teploměr šplhá ke třicítce. No a Táďa se převlékl do krásných plaveckých šortek, které si ale asi nesměl namočit. Po koupání následuje náročný přesun do cíle našeho putování a tím je Krásná Lípa. Pan učitel zjišťuje, že má v baťohu asi sto šišek…Jak jen se tam mohly dostat?:DD

A je tady konec našeho prvního společného výletu. Vláčkem do Varnsdorfu a tam už si nás přebírají natěšení rodičové.

Takže za rok zase někam společně vyrazíme, bylo to hustý….

WP_20160606_17_30_42_Pro WP_20160606_09_02_29_Pro