Berušky v akci

Jak jsme v průběhu roku sbírali tečky.

V září jsme se postupně oťukávali a vstřebávali různé novinky i povinnosti, které nám přinesl vstup do školy.  Ve školní družině jsme společně zvládli první nezvyklé práce, netradiční bruslení, kde jsme jezdili na malých pneumatikách a museli vyvinout nemalé úsilí pro zvládnutí kluzkého povrchu. Suprové je, že většina se již těší na další zimní sezónu. Netrpělivě jsme očekávali příchod čertů, kterým děti pekelnou poštou poslaly obrázky s otiskem palce, tak trochu maličký úplatek. Ale pekelníci se nedostavili. Vlastně nás navštívili, ale až koncem ledna se spoustou soutěží a odměn. Dlouho jsme čekali na sníh, když konečně napadl, užili jsme si ho stavěním sněhuláků, bobováním a válením se v bílé peřině. Po jarních prázdninách nás čekala soutěž „Playback Star“, v té zvítězila T. Hercíková a všichni ostatní, kteří překonali obavy z vystoupení před spolužáky. Odměnou bylo nocování začátkem června, kde jsme si to řádně užili. Během roku jsme získávali zkušenosti a znalosti. Mnozí se přetvořili do úspěšných žáků, mnohým to ještě dělá problémy. Ale každá moje BERUŠKA již má na svém kabátku významnou černou tečku, a to za zručnost, šikovnost, výmluvnost, aktivitu, přehled, přátelskost a jiné kladné vlastnosti. Někteří musí ještě trochu zabrat, aby na konci druhé třídy z nich byly zkušené BERUŠKY SEDMITEČNÉ.

Vychovatelka H. Špergová

STARS FRIENDSHIPS – HVĚZDNÁ PŘÁTELSTVÍ

V pátek 8. června se sešlo 23 dětí z oddělení Berušek k přenocování ve stanech. V páteční podvečer se taťkové a maminky s dětmi vrhli na stavění stanů. Po rozloučení a zamávání pozemšťanům jsme povečeřeli a rozpačitě se pustili do výroby skafandrů z izotermických fólií. Celou noc a následující den děti ve třech skupinách řešily 10 úkolů zadaných kosmickým centrem. Spánek byl přerušen hodinu po půlnoci dopadem roje meteoritů. Noční výprava ve skafandrech zaujala nejednoho pozemšťana a způsobila pořádný rozruch. Všechny meteority jsme přepravili k dalšímu výzkumu, který po zaslouženém spánku pokračoval hned od ranních hodin. Secvičení uvítacího ceremoniálu pro jinoplanetární obyvatele probíhalo velmi dobře, jen objevení čtyř přátel z jiných planet se nám zdařilo až s vydatnou nápovědou řídícího centra. Odpoledne jsme navštívili „Bosonohou planetu“ a netrpělivě očekávali dva vesmírné koráby (hasičská auta), které na nás snesly velké množství „Hvězdné mlhoviny“. Výzkumníci absolvovali výpravu na dusnou a horkou planetu Synek, kde s tamními obyvateli poobědvali podle jejich norem. Výzkumný pobyt byl pro malé astronauty dost náročný, ale všichni si zasloužili odměny, diplomy, hvězdnou pastelku i hvězdu, která plní tři přání. Předáváme vzkaz od jinoplanetárníků: „Pomáhejte si a usmívejte se.“

Poděkování všem, kteří se na zdaru této akce podíleli.

H.Špergová