Smokeman zasahuje

Ojedinělá a výjimečná akce. Díky panu Ing. Miroslavu Novotnému (ředitel Teplárny Varnsdorf, a.s.) zavítal ve čtvrtek 14. září do našeho města Ing. Horák z Vysoké školy báňské Ostrava. Jeho interaktivní přednášky a besedy o ekologii a ovzduší se mohli zúčastnit i naši žáci. Vzhledem k počasí bylo kompletní vybavení a pomůcky s přednášejícími situováno do tělocvičny pod náměstím. Z naší školy měli šanci zúčastnit se pouze žáci 4. – 6. ročníku (50 – 60 dětí na jeden blok). Ostatní mohou litovat, protože se skutečně bylo na co dívat. Celá přednáška byla pojata jako velkolepá show s aktivním zapojením dětí. Na závěr snad ještě dovětek: V ten samý den v cca 17.30 hodin mi volal Ing. Horák: „Pane řediteli, úžasné děti, vychované, znalé věcí, mnoho toho znaly, chtěly se neustále zapojovat. Navíc jste splnili pokyn s počtem, takže děti viděly a v mnoha případech mohly samy vyzkoušet“. Co k tomu dodat: Pane inženýre, Vaše slova určitě potěšila nejen pedagogy, ale i rodiče dětí.

DSC_3142 DSC_3097 DSC_3080