Mějme k sobě blíž

Výzva MŠMT v programu „Podpora vzdělávacích aktivit národnostních menšin v roce 2018

PROJEKT: MĚJME K SOBĚ BLÍŽ

Obsahem projektu je příprava vystoupení, dárků a občerstvení pro pacienty na LDN při Nemocnici Varnsdorf.

Středa 26. září. Před školou zastavuje autobus. Skupinka zpěváčků pod vedením paní učitelky J. Tillnerové nastupuje a vydává se směr Nemocnice Varnsdorf. V rámci svatováclavských oslav chtějí potěšit srdíčka těch, kteří delší dobu zůstávají na lůžku. S sebou mají i malé občerstvení, aby nemocným vystoupení zpestřili. Dětem i učitelkám děkujeme, v dnešní hektické době dvojnásob!

20180926_103436 20180926_100104

Ve středu 4. dubna 2018 nabral autobus s žáky ZŠ náměstí E. Beneše ve Varnsdorfu směr Nemocnice VDF. Čekalo je vystoupení pro pacienty na LDN. A to se vskutku vyvedlo. Písnička střídala písničku, někteří pacienti se při lidových písních rádi přidali. A když se před pacienty zjevili další žáčkové, kteří měli pro ně připravené dárky v podobě velikonočních mazanců, objevila na jejich tvářích i nějaká ta slzička. Pro děti i pacienty se jednalo o nevšední zážitek, ovšem pro každého z jiného úhlu pohledu. Již nyní se můžeme těšit na pokračování, které obě strany čeká v červnu, v období slunovratu. Koordinátorkami projektu jsou učitelky: Mgr. Věra Víšková a Mgr. Jana Tillnerová.

http://www.vybezek.eu/aktuality/20-mejlem/9711-mejme-k-sobe-bliz.html

DSCN5054 DSCN5032

Celá se akce, která bude završena v prosinci tohoto roku (adventní dopoledne), se uskutečňuje v rámci Dotačního programu města Varnsdorfu pro rok 2018.