Olympiáda 2 – 2018

Olympiáda pro 2. stupeň ZŠ – končené výsledky

Po ukončení plaveckých závodů a vyhlášení dnešního dne jsme se dočkali i závěrečného vyhodnocení celé třídenní olympiády. Jelikož chlapci při úterním florbale a středečním basketbale obsadili páté místo, dnes se nepodařilo našim plavcům druhým místem situaci vylepšit. Naši sportovci si tak odnáší páté místo v celkovém hodnocení.

U děvčat jsme byli všichni velice napnutí, jelikož jsme dle průběžných výsledků tušili, že by naše druhé místo z florbalu a třetí místa z basketbalu a plavání mohla stačit na výsledek zajišťující stupně vítězů. A stalo se tak, děvčata si odnášejí celkové třetí místo s celkovým počtem 8 získaných bodů za tři soutěžní dny.

Všem sportovcům, kteří se zúčastnili kteréhokoli olympijského dne, děkujeme za účast.  Věříme, že všichni dali do  výkonů své maximum a dobře  reprezentovali naši školu.

Ing. Petra Danková a Mgr. Lukáš Hůla

Gymnázium VDF

2.

3. kolo olympiády pro 2. stupeň ZŠ – PLAVÁNÍ – 14. 6. 2018

V poslední den olympiády pro 2. stupeň ZŠ jsme se sešli ve varnsdorfském plaveckému bazénu. Sestava byla tentokrát dost obměněná a tak jsme měli možnost vidět spoustu nových tváří. Ačkoli na škole nemáme mnoho závodních plavců, naši žáci se účasti na plaveckých závodech nebáli a ukázali, co v nich je. Závodilo se celkem v pěti disciplínách (50m kraul, 50m prsa, 50m znak, 100m prsa, štafeta 4 x 50 VZ). Až na excelentní výkony našich borců, jako byl Matouš Hocko, či Helena Krulišová, byly ostatní výkony našich plavců velice vyrovnané s ostatními žáky z jiných škol. A tak se dnes můžeme radovat z nejlepšího chlapeckého olympijského výsledku – druhé místo. Děvčata i dnes zůstala na pomyslné vítězné bedně a odnáší si třetí místo.

Ing. Petra Danková

2. kolo olympiády pro 2. stupeň ZŠ – BASKETBAL – 13. 6. 2018

Druhý den olympiády pro 2. stupeň ZŠ pokračoval košíkovou. I dnes jsme se ve sportovní hale sešli ve stejném složení jako včera, tedy 5 škol v zastoupení chlapců i dívek. Basketbalové zápasy byly opravdu zajímavé, a to především ty chlapecké, jelikož každá škola měla ve svém týmu hned několik basketbalistů. Všechny zápasy tak byly hodně vyrovnané, bohužel našim borcům se ani dnes nepodařila ukořistit ani jedna výhra, a tak i dnes odcházejí s celkovým pátým místem. Děvčata však opět ukázala svou bojovnost. Prohra s varnsdorfským gymnáziem, dvě výhry a jedna remíza nakonec  přinesly krásné třetí místo.

Již nyní se těšíme na zítřejší třetí sportovní den – plavání, kde v závěru dojde i k celkovému vyhodnocení letošní olympiády.

Ing. Petra Danková

1.    kolo olympiády pro 2. stupeň ZŠ – FLORBAL – 12. 6. 2018

První kolo olympiády pro 2. stupeň ZŠ bylo ve znamení florbalu. V úterý ráno se ve sportovní hale sešlo celkem pět škol, každá škola měla tým chlapců a tým dívek. Hrálo se systémem každý s každým v sestavě 5 plus 1. Během dopoledne bylo odehráno celkem 20 zápasů. Bylo vidět, že se chlapci tomuto sportu věnují více a jejich zápasy byly proto pro diváky atraktivnější, než zápasy děvčat. Zástupcům z řad našich žáků se i přes velkou bojovnost a snahu nepodařilo získat ani jedno vítězství a skončili celkově na pátém místě. Zato našim děvčatům se naopak zadařilo a celkově skončila na krásném druhém místě. Všem děkujeme za reprezentaci a doufáme, že se chlapcům i dívkám bude dařit v dalších dnech získat body do celkového hodnocení olympiády.

Mgr. Lukáš Hůla

cof