Projektové dny

V letošním roce se projektové dny skutečně vydařily. Na žácích byl patrný zájem a nadšení ať už při sestavování vystoupení, či při výrobě různých předmětů.

Školní song

Opět jsme si v předvelikonočním čase zpestřili výuku projektovými dny. Téměř za každými dveřmi školy se tvořilo, vyrábělo či cíleně nacvičovalo na každoroční školní akademii. A co se po tři dny odehrávalo za našimi dveřmi? Zvládli jsme toho docela dost – však můžete posoudit sami. Nejdříve jsme se seznámili s melodií jednoho chytlavého zahraničního songu, naučili jsme se zcela nový vymyšlený text, rozdělili si pěvecké party, navrhli kostýmy, vymysleli choreografii a pak už jen pilně nacvičovali a nacvičovali. Samozřejmě jsme také museli svým hrdlům dopřát trošku odpočinku, a tak jsme si přestávky mezi pěveckými čísly krátili hraním různých her. Ve středu jsme všichni odcházeli domů s pocitem dobře vykonané práce, s úsměvem na tvářích a stále znějícím songem v našich uších.

Jana Skořepová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gulliverovy cesty

Během projektových dnů jsme v naší skupině domýšleli scénář, vyráběli kulisy a rekvizity, řešili postavení herců a rozmístění kulis. Přípravu na scénku Gulliverovy cesty jsme prokládali hrami a různými šiframi. Tři projektové dny nám utekly jako voda. Mgr. Alena Valešová