Výlety a exkurze

ŠKOLNÍ ROK 2017/2018

Výlet na Grabštejn – 2. A a 2. B

Naši druháčci se letos vydali v doprovodu svých třídních učitelek na nedaleký hrad Grabštejn. Čekala je cesta autobusem a vlakem a pak vcelku rychlý přesun na prohlídku hradu. Děti provázela „princezna“ a v rámci prohlídky si zatančily ve slavnostní místnosti, navštívily kapli, prostřely stůl v jídelně, oblékly dobové oblečení v hradní ložnici, mrkly na hradní toaletu, vystoupaly na věž, viděly výcvik psa ve vojenském prostoru a nakoupily spoustu suvenýrů.

Následovala pěší túra lesem do Bílého Kostela na vlak. Děti si během cesty zopakovaly všechny možné druhy stromů, rostlin a šišek. Viděly malinké žabičky, chlupaté housenky, různé brouky a překračovaly dálnice lesních mravenců. Poslouchaly také zvuky lesa a napásly se lesních jahod a borůvek.

Počasí jim přálo a vrátily se s uťapanýma nohama, ale s úsměvem na tváři.

Tř.uč. J. Tillnerová a K. Feiglová

20180620_102709

Výlet 4. A a 4. B

Dne 20. 6. jsme byli na velmi krásném výletě. Jeli jsme totiž do zoologické zahrady v Děčíně. Paní učitelka nám připravila pracovní listy, museli jsme při prohlídce zahrady zjistit zajímavosti o zvířatech. Rozešli jsme se po skupinách, obdivovali zvířata a hledali správné odpovědi na otázky. Obdivovali jsme pěkné papoušky, mravenečníky, opice, tapíry, mořské ryby, gekončíky a další známá i méně známá zvířata. Toho dne bylo velké teplo, ale pod stromy byl příjemný stín. Moc se nám tam líbilo a doporučujeme Vám také navštívit zoologickou zahradu v Děčíně.

Za třídy 4. A a 4. B Víťa Pospíšil a Adam Richter

IMG_4011

Z deníčku 9. A

6. 11. 2017

Milý deníčku, to nám ten týden ale začal. Škola se bourá (ale jen 3 dny) a my jsme bez střechy nad hlavou (ale nemusíme se učit). Dobrá, možná trošku přeháníme. Tak úplně bez střechy nad hlavou nejsme, azyl nám poskytl Kynologický klub Varnsdorf. No, kdybychom nevěděli, že jdeme na „cvičák“, tak bychom si říkali, kam nás to ta učitelka zase vede. A nebyla na nás sama! Kde se vzala, tu se vzala paní učitelka Bujárková! A ta taky nebyla sama! Najednou nás hlídaly učitelky dvě a psí slečna. Běhali jsme se psem, za psem, před psem a zkoušeli jsme i aportovat! Některým to šlo, ale většinou se svého míčku nechtěla vzdát! Kdo se potřeboval ohřát, mohl si v klubovně klubu zahrát nějakou společenskou hru – a tak jsme tu měli koutek šachistů i pár bystrooček, která si procvičovala postřeh při hře Pictureka. Než jsme se nadáli, byli jsme na cestě zpět! Děkujeme všem z Kynologického klubu Varnsdorf, kteří skupince „bezdomovců“ na pár hodin zapůjčili střechu nad hlavou.

7. 11. 2017

Milý deníčku, opět se hlásíme z další výpravy. Tentokráte jsme se vydali za hranice našeho města – prý taky trochu za vzděláním, když už nejsme ve škole. Autobusem jsme se dokodrcali do Krásné Lípy, kde jsme navštívili expozici v Domě Českého Švýcarska. No, na to že se nám sem moc nechtělo, jsme se málem poprali, když jsme se tahali o řízení horkovzdušného balónu. U jezevce se nám taky líbilo, jestli jemu s námi, tím už si nejsme tak jistí. Každopádně se bylo na co koukat, protože interaktivní expozice byla jak národní park v kostce. Od rostlin a zvířátek až po mlýn, rozhlednu či kapličku. Prostě super!

8. 11. 2017

Milý deníčku, nadešel den D. Už je to konečně tady. Na to jsme se těšili už od pondělka. JUPÍ! Cílová stanice Liberec Babylon, přesněji temný suterén budovy. Na 370 m2 překážek, sloupů, a různých předmětů (dokonce i vagón metra tam byl) jsme se mohli konečně vyřádit. Vyzbrojeni vestou a laserovou zbraní jsme otestovali své reflexe a bojovou strategii. A tak jsme se do bitvy pustili s plnou parádou – a byla to sranda! Asi nejlepší výlet EVER! Po dvou bitvách jsme museli doplnit energii a pak prošmejdit krámky – vždyť Vánoce už jsou za dveřmi! Jen škoda, že ten den utekl jako voda a my už jsme zase doma. Tak zase příště!

Foto 9. A

Výlet 7. A

Konec školního roku se blíží a s ním i nezadržitelně dobrodružství na školním výletě. Letos naším útočištěm byl kemp Pod skálou v Kytlicích. Dobrodružství začalo již ve vlaku, kde se zapomínala zavazadla. Po ubytování a po posílení svačinou z domova jsme vyrazili prohledat okolní lesy. Žáci se zdokonalili v orientaci v neznámém terénu, v určování světových stran, hledání turistických značek a cest. Nakonec vše zachránila Martinova navigace a my se mohli občerstvit a osvěžit u rybníka. Večer byl věnován hrám. Druhý den dopoledne jsme prozkoumali obec Kytlice. Odpolední horko nás donutilo zůstat v kempu a některé žáky vyprovokovalo k vodní bitvě. Večer si své schopnosti žáci vyzkoušeli na stezce odvahy. Poslední den proběhl úklid, balení a focení.  Plni nových dojmů, zážitků a poznání jsme se těšili domů.

Ing. Renáta Miklóšová

DSCN1742

 

Z deníčku 8. A

19. – 21. 6. 2017

Milý deníčku,

opět nastal čas školních výletů. I naše třída se letos vypravila na tři dny do Kytlic. Samozřejmě se to neobešlo bez menších komplikací hned na začátku výpravy – vlak nám málem odvezl jedno zapomenuté zavazadlo. Prostě kdyby naše hlava nebyla napevno přidělaná ke krku, tak bychom ji zajisté také někde nechali. Po příjezdu jsme rychle prozkoumali kemp a užuž jsme se chystali na pochoďák do místních lesů. No, najít žlutou turistickou trasu bylo nad naše síly, ale zato jsme objevili barvy, které na mapě vůbec nebyly. Což se dá také považovat za úspěch. Poté jsme trošku prohnali kačenky a rybičky v místním „plivátku“ a už jsme dumali, zda budou fungovat noční hlídky. Fungovali! To by ale nebyl žádný výlet, kdybychom se nepokusili noční hlídky obelstít. Však to znáš…

Druhý den ráno jsme se vypravili prozkoumat Kytlice. Dokonce jsme narazili i na celý jeden krámek! No, a odpoledne proběhlo v duchu společenských her, skákání na trampolíně, hrátek na dětském hřišti a v písku a samozřejmě nechybělo ani to plácání a kopání do míče. Prostě pohoda a klídek. A co s posledním večerem? Stačí dvě slova: STEZKA ODVAHY. Rozhodli jsme se uspořádat menší stezku odvahy pro naše společníky, žáky 7. A. Jen kdyby ty lampy v kempu nesvítily a mušky nás nežraly zaživa, tak by to nemělo chybu. Znaveni jsme večer padli za vlast a nechali si zdát poslední sny v cizím prostředí. Ráno už jen sbalit, ještě trošku využít hřiště a trampolínu a vydat se na cestu zpět domů.

Nakonec jsme tedy všichni živí a zdraví dorazili do Varnsdorfu, kde si nás rozebrali rodiče. Teď už plánujeme, co podnikneme příští rok – to totiž budeme deváťáci, tak to musí stát za to!

Jana Skořepová, třídní učitelka

Výlet 5. třídy

V pátek 23. 6. se 5. třída vydala na školní výlet do zoologické zahrady v Liberci. Poklidná cesta vlakem se změnila v Liberci díky výluce tramvají na dobrodružnou. Žáci museli přesedat z přeplněné tramvaje do ještě plnějšího autobusu. Naštěstí se přesun po Liberci zdařil a žáci si mohli užívat a vzdělávat se mezi cizokrajnými živočichy. Mezi oblíbené trofeje žáků patřily pamětní mince. Také si uvědomili některé principy obchodování, když zjistili, že plyšové hračky prodávající se v ZOO nabízejí obchody ve Varnsdorfu za poloviční ceny. I přes chladnější počasí se výlet zdařil a nadšení žáků bylo viditelné i slyšitelné.

Mgr. Petra Zavadilová

Třídenní výlet 9. třídy

První den byl velice náročný,

ale každý z nás byl statečný.

Výšlap na Jedlovou jsme zvládli,

i když jsme se toho báli.

Druhý den jsme jeli do Prahy,

nestálo nás to moc námahy.

Výstava lidského těla nás velmi překvapila,

málem nás ani domů nepustila.

Poslední den jsme navštívili Kyjovskou přehradu,

stálo nám to za tu námahu.

Krásně jsme se vykoupali

a cestou zpět se přírodou kochali.

S. Vomáčková, L. Bartlová, N. Dobrovolná – žákyně 9. třídy