Z deníčku 9. A

6. 11. 2017

Milý deníčku, to nám ten týden ale začal. Škola se bourá (ale jen 3 dny) a my jsme bez střechy nad hlavou (ale nemusíme se učit). Dobrá, možná trošku přeháníme. Tak úplně bez střechy nad hlavou nejsme, azyl nám poskytl Kynologický klub Varnsdorf. No, kdybychom nevěděli, že jdeme na „cvičák“, tak bychom si říkali, kam nás to ta učitelka zase vede. A nebyla na nás sama! Kde se vzala, tu se vzala paní učitelka Bujárková! A ta taky nebyla sama! Najednou nás hlídaly učitelky dvě a psí slečna. Běhali jsme se psem, za psem, před psem a zkoušeli jsme i aportovat! Některým to šlo, ale většinou se svého míčku nechtěla vzdát! Kdo se potřeboval ohřát, mohl si v klubovně klubu zahrát nějakou společenskou hru – a tak jsme tu měli koutek šachistů i pár bystrooček, která si procvičovala postřeh při hře Pictureka. Než jsme se nadáli, byli jsme na cestě zpět! Děkujeme všem z Kynologického klubu Varnsdorf, kteří skupince „bezdomovců“ na pár hodin zapůjčili střechu nad hlavou.

7. 11. 2017

Milý deníčku, opět se hlásíme z další výpravy. Tentokráte jsme se vydali za hranice našeho města – prý taky trochu za vzděláním, když už nejsme ve škole. Autobusem jsme se dokodrcali do Krásné Lípy, kde jsme navštívili expozici v Domě Českého Švýcarska. No, na to že se nám sem moc nechtělo, jsme se málem poprali, když jsme se tahali o řízení horkovzdušného balónu. U jezevce se nám taky líbilo, jestli jemu s námi, tím už si nejsme tak jistí. Každopádně se bylo na co koukat, protože interaktivní expozice byla jak národní park v kostce. Od rostlin a zvířátek až po mlýn, rozhlednu či kapličku. Prostě super!

8. 11. 2017

Milý deníčku, nadešel den D. Už je to konečně tady. Na to jsme se těšili už od pondělka. JUPÍ! Cílová stanice Liberec Babylon, přesněji temný suterén budovy. Na 370 m2 překážek, sloupů, a různých předmětů (dokonce i vagón metra tam byl) jsme se mohli konečně vyřádit. Vyzbrojeni vestou a laserovou zbraní jsme otestovali své reflexy a bojovou strategii. A tak jsme se do bitvy pustili s plnou parádou – a byla to sranda! Asi nejlepší výlet EVER! Po dvou bitvách jsme museli doplnit energii a pak prošmejdit krámky – vždyť Vánoce už jsou za dveřmi! Jen škoda, že ten den utekl jako voda a my už jsme zase doma. Tak zase příště!

Foto 9. A