Ve čtvrtek 13. 12. se žáci 8. a 9. tříd vypravili do Drážďan za vánočními trhy ahistorickými památkami. V 8:00 jsme vyjeli směr Drážďany, cesta probíhala bez nejmenších problémů, jen nás mrzelo, že v Drážďanech nebyl žádný sníh,ale také je pravda, že bez velmi teplého oblečení bychom se určitě neobešli.Než jsme začali utrácet peníze za vánoční dárky, tak jsme navštívili historické památky. Nejdříve jsme se vydali za symbolem saské metropole, do barokního kostela Frauenkirche, což je jedna z nejvýznamnějších barokních staveb v Německu. Další naše kroky vedly do Katedrály Nejsvětější Trojice, která je také nazývána jako Hofkirche, a do centra na náměstí Theaterplatz, kde se nachází Semperoper – operní scéna Saské státní opery Drážďany. Jako poslední jsme si prohlédli Zwinger. Výlet jsme zakončili na vánočních trzích, kde na nás z každé strany dýchala vánoční atmosféra a my už přemýšleli o tom, čím uděláme svým nejbližším radost. Akce byla určitě velmi povedená, to lze předpokládat i z reakcí dětí:

„Výlet do Drážďan se mi moc líbil. Bylo to tam tak hezké, že mi chvilkami připadalo, že jsem v pohádce, protože každý stánek byl velmi hezky vyzdobený.“ (Bára)

„Exkurze se mi líbila. Paní učitelka Ruttová nám o městě a trzích něco málo řekla. Prohlídka kostela byla zajímavá. Trhy byly obrovské a pěkné.“ (Karolína)

„Výlet byl vcelku povedený, počasí nám také přálo. Nakoupit jsme zvládli a neztratili jsme se. Naše rozhovory se pořád točily okolo slov hallo, eimal, zweimal, bitte.“ (Ema)

„Exkurze se mi moc líbila, byla zajímavá. Moc jsem si to užila a myslím si, že jsme si to užili všichni. Viděli jsme památky a proslulé trhy.“ (Kristýna)

„V Drážďanech se mi líbily trhy, ale nejvíce jsem se těšila na Primark.“ (Aneta)

„Líbila se mi cesta, protože jsem si hezky popovídal s kámošem. Byly tam nádherné památky a obří nákupní centra. Doporučuji se tam podívat.“ (Zdeněk)

„Krásně jsme se tam odreagovali.“ (Michal)

V. Ruttová, R. Miklόšová, L. Šeráková

Drážďany