ZŠ Edisonova Varnsdorf uspořádala první dívčí turnaj v americké vybíjené. Vybíjená, která se vyznačuje hrou se třemi míči a možností zachránit život svému spoluhráči, je mezi žáky oblíbená, a tak jsme neváhaly a využily jsme možnosti tohoto turnaj se zúčastnit. Dva týmy po osmi hráčkách se utkaly spolu s dalšími třemi týmy ze ZŠ Edisonova a jedním týmem z Gymnázia Varnsdorf. Děvčata porovnala sílu svého úderu, pohyblivost a postřeh. Základní hrací doba 7 minut nebyla vždy potřeba, hned v několika zápasech se stalo, že byl jeden z týmů kompletně vybitý. I přesto bylo možné zhlédnout velice napínavé souboje, kdy v poli zůstala jen dvě děvčata, zápas otočila a dokázala vyhrát.

Děvčata reprezentující naši školu byla rozdělena do dvou družstev, mladší a starší žákyně. Zajímavé bylo sledovat utkání, kdy děvčata musela hrát proti sobě. Velkou část zápasu mladší žákyně vybíjely své kamarádky z vyšších ročníků, avšak nakonec se ukázala zkušenost starších a pouhých pár vteřin před koncem utkání starší žákyně otočily stav a zvítězily.

Celkově jsme si tak z dnešního turnaje odnesly 3. místo (starší žákyně) a 5. místo (mladší žákyně).

Ing. Petra Danková

Americká vybíjená