Úterní déšť nás neodradil od procházky na oblíbenou Královku. Zahaleni do pláštěnek jsme objevovali lesní zvířátka vytesaná ze dřeva lemující naučnou stezku. V restauraci nás zahřál horký čaj a cestou zpět jsme bez problémů zdolali terén plný kamenů, pařezů a potoků.

Ve středu nám počasí přálo o něco více. Po ranním vyučování jsme se vydali k přehradě Černá Nisa. Odpoledne si děti mohly hrát venku a také se zapojit do turnaje ve stolním fotbálku.

Čtvrtek vyslyšel naše přání a slunce svítilo celý den. Využili jsme toho a strávili odpoledne na bobové dráze. Večerní diskotéka měla obrovský úspěch, tanec a zpěv rozveselil každého. Stezka odvahy byla méně veselá. Pár nejstatečnějších prošlo cestu osvětlenou svíčkami samo, většina s kamarádem a některé před sebou musela tlačit paní učitelka. Ve výsledku se ale samozřejmě nikdo nebál.

V pondělí 27. 5. 2019 dorazily třídy 1. A a 1. B do Bedřichova v Jizerských horách. Po prohlídce chaty a rozdělení pokojů jsme využili pěkného počasí a vyrazili na první výlet. Krásnou procházku jsme zakončili hrami na hřišti a nákupem pohledů na poště. Po večeři čekal na děti první táborový úkol – nakreslit pro svůj pokoj maskota a vymyslet vítězný pokřik. Společně jsme práce zhodnotili a těšíme se, co nás čeká zítra.

Škola v přírodě