Ve čtvrtek 26. 9. 2019 přišli žáci 3. A, B do školy ve sportovním oblečení a s velikou svačinou v batůžku na zádech. Před školou na nás čekal autobus a společně jsme se vydali do Krásné Lípy vyzvednout lektorky Dodo a Sušenku z Českého Švýcarka o.p.s. Poté jsme dorazili do Kyjova, kde se třídy rozdělily a vydaly se na 3km  dlouhý průzkum Kyjovského údolí. Prošli jsme krajinou pískovcových skal, jeskyní a tajemných středověkých hrádků. Vystoupali a sestoupali celkem 800 schodů, viděli Kantorský kámen, Vinný sklep, desku bratrů Bienertových, Klenotnici, plavuni pučivou, rojovníka bahenního, strakapouda a spousty dalších zajímavých míst, zvířat a rostlin.  Připomněli jsme si chování v lese a dověděli se, proč prší ze smrků jehličí.

Děkujeme Dodo a Sušence za krásně prožitý den.

Ivana Ježková a Nikola Sedláčková – třídní učitelky

Kyjovské údolí podruhé