Čtvrtek 24. října byl pro základní školy a gymnázia ve znamení soutěže v plavání.  Zúčastnily se všechny registrované školy. Soutěžilo se v těchto disciplínách: 50 m prsa, 50 m kraul, 100 m prsa, smíšená štafeta 4 x 50 m volným způsobem. Bezkonkurenčním způsobem si vedli žáci Gymnázia Varnsdorf, kteří s velkým předstihem porazili „zbytek světa“. Přes to si všichni účastníci zaslouží velkou pochvalu – za přístup, nadšení, odvahu i samotné výkony. Myslím, že řada žáků překonala sama sebe i svůj osobní výkon. Potěšila bohatá účast i celková atmosféra soutěže.

Co náš tým. Jedním slovem SUPER. Celé družstvo podalo maximální výkon, exkluzivní byly obě naše štafety. Velká gratulace k druhému místu, která nás zase trochu postrčilo k vysněnému 2. místu celkově.

Sestava: dívky: Eliška Myslivcová, Lucie Schusová, Barbora Kepková, Any Nováková a Eliška Hájková; chlapci: Ondřej Portl, Jan Bečvář, Pavel Kostlán, Patrik Zoula a Jan Litava

Výsledky:

1. místo: Gymnázium Varnsdorf = 70 bodů
  2. místo: ZŠ náměstí VDF = 32 body
  3. místo: ZŠ Edisonova VDF = 20 bodů
  4. místo: Gymnázium Rumburk = 18 bodů
  5. místo: ZŠ Východní VDF = 5 bodů

Závody se konaly pod patronací ZŠ náměstí E. Beneše v rámci dotačního titulu města Varnsdorf

50 m K chlapci, dívky
50 m P chlapci, dívky