Vybíjená –  Varnsdorf, tělocvična ZŠ Edisonova – úterý 5. 11. 2019

Hrací doba: 2 x 5 minut

Naše sestava: Pianka, Sorád, Škvrna, Husár, Jelenčiak, Pokorný, Janoušek, Hoang, Krul, Venclová, Nguyen, Kučmová, Mičanová, Beránková, Procházková, Šišuláková

            Dne 5. 11. se naše škola zúčastnila turnaje ve vybíjené, který již tradičně pořádala ZŠ Edisonova. Turnaj byl určen žákům pátých tříd, kteří si poměřili své sportovní dovednosti se žáky základních škol Karlova, Bratislavská, Východní, Edisonova a také s našimi německými sousedy z Großschönau. Družstvo každé školy tvořilo 12 hráčů – 6 chlapců a 6 dívek. Každá škola mohla utvořit více týmů, ale až na pořadatelskou školu, která měla k dispozici týmy dva, měla každá škola pouze jedno družstvo. Celkem se turnaje ve vybíjené zúčastnilo 7 týmů a každý z nich sehrál 6 zápasů. Herní systém „každý s každým“ tedy vytvořil přesně 21 utkání.

            Náš tým uhrál jednu výhru nad Základní školou Bratislavská a jednu remízu se Základní školou Karlova, ostatní zápasy jsme i přes velkou snahu našich žáků bohužel nezvládli. Naši žáci tedy v konečném výsledku obsadili páté místo. V některých zápasech nám k výhře chybělo pouze více štěstí, na druhou stranu musíme sportovně uznat, že některá utkání tak zdařilá nebyla. Vyrovnanost výkonů jednotlivých týmů dokazuje velmi vyrovnané utkání našich žáků s družstvem Edisonova B, které později celý turnaj vyhrálo.

            I přes velké kvality a zkušenosti soupeřů se naši žáci nevzdali a bojovali vždy až do samého konce utkání. Navzdory prohře bylo na žácích vidět, že jejich chuť vyhrávat je vysoká a že dávají do hry nejen dovednosti, ale i potřebné srdíčko. Pokud zapracujeme na několika málo herních nedostatcích, tak to může znamenat velký příslib do nadcházejících turnajových klání.

            Všem zúčastněným patří velké poděkování za jejich vloženou energii.

Celkové pořadí:

  1. ZŠ Edisonova B
  2. ZŠ Edisonova A
  3. Großschönau
  4. ZŠ Východní
  5. ZŠ Náměstí
  6. ZŠ Bratislavská
  7. ZŠ Karlova
Vybíjená EDI