ČEPS cup – Děčín, tělocvična ZŠ Dr. M. Tyrše – 19. 11. 2019
Fáze turnaje: Okresní kolo
Hrací systém: 3+1
Hrací čas: 1×15 min, play-off 2×9 min
Hrací systém turnaje: skupina A i B po 4 týmech, každý s každým. Následně o umístění 4A-4B, 3A-3B a play-off A1-B2, A2-B1., následně finále
Naše sestava: Tadeáš Škvrna, Jan Sorád, Kristián Kolář, Marek Průša, Patrik Jelenčiak, Jiří Šeps, Maxmilián Jirout

            Dne 19. 11. se chlapci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbalu, které se konalo v Děčíně. Rozlosováni jsme byli do skupiny B, která se skládala ze ZŠ Máchovo nám., ZŠ Jiříkov a v neposlední řadě velkého favorita okresního kola ZŠ Tyrše. Úkol tedy nebyl jednoduchý, ale do turnaje jsme šli odhodláni a s cílem, že se pokusíme o co nejlepší výsledek a uděláme vše, co je v našich silách, abychom postoupili do krajského kola.

            Hned v úvodu turnaje nás čekal obtížný zápas s velmi kvalitním soupeřem ze ZŠ Tyrše, i přestože na našich hráčích byla vidět ohromná snaha, úvodní klání jsme nezvládli a utrpěli hned na začátku turnaje nemilou prohru. Ovšem za předvedený výkon i konečný výsledek se naši chlapci v žádném případě nemusí stydět. Tento zápas nám napověděl, jak bude vypadat další průběh turnaje, a hráči cítili šanci postoupit do další fáze. A tak se také stalo – naši chlapci další dva zápasy jednoznačně své protivníky přehrávali, a postoupili tak do očekávaného semifinále, kde nás čekal rozhodující zápas se ZŠ Kamenice. Tento zápas, který rozhodoval o postupu do kraje, jsme přes veškerou snahu našich hráčů nezvládli, museli jsme tak sportovně uznat, že soupeř měl velkou kvalitu, a zaslouženě spolu se ZŠ Tyrše postoupil do krajského kola. Naši chlapci v konečném výsledku obsadili krásné třetí místo, i přestože bylo doprovázeno poněkud hořkou pachutí z nešťastného předchozího klopýtnutí. Velmi dobře si hráči uvědomovali, že pouze jeden jediný zápas nás dělil od postupu do krajského kola.

            Výkony našich hráčů si zaslouží obrovskou pochvalu. Vyzdvihnout bych chtěla především výkony Jana Soráda, Tadeáše Škvrny, Jiřího Šepse a rovněž úctyhodný výkon našeho brankáře Maxmiliána Jirouty, který náš tým v mnoha obtížných situacích podržel. O tom, že naši hráči podali na turnaji velice dobrý výkon, svědčí i udělená cena Tadeáši Škvrnovi, který získal pohár za nejužitečnějšího hráče celého turnaje. Poděkování však bezpochyby patří celému týmu.

  1. ZŠ TYRŠE X ZŠ NÁMĚSTÍ 8:2
  2. ZŠ JIŘÍKOV X ZŠ NÁMĚSTÍ 1:3
  3. ZŠ MÁCHOVO N. X ZŠ NÁMĚSTÍ 1:8
  4. ZŠ KAMENICKÁ X ZŠ NÁMĚSTÍ 9:1

Počet vstřelených branek: 14 (Jan Sorád 10, Tadeáš Škvrna 2, Jiří Šeps 1, Kristián Kolář 1)

Blanka Plocarová, učitelka

ČEPS cup