V pátek 22. listopadu v sedm hodin ráno odjel od školy mikrobus s žáky naší školy na okresní kolo ve florbale – kategorie IV (8. – 9. ročník). Tradičně do Markvartic. Sešlo se zde celkem osm týmů z okolních škol. Kdyby se hrálo tradičním způsobem každý s každým, byl by to turnaj asi na celý víkend, proto byly týmy rozlosovány do dvou skupin. Naši žáci byli zařazeni do skupiny B, společně s Gymnáziem Varnsdorf, Gymnáziem Rumburk a pořádající ZŠ Markvartice. Ve skupině A se pak proti sobě postavily týmy ZŠ Chřibská, ZŠ U Nemocnice Rumburk, ZŠ Velký Šenov a ZŠ Jiříkov. První zápas pro naše žáky skončil prohrou,  druhý zápas výhrou a třetí zápas bohužel opět prohrou. Ve skupině B tak žáci skončili na třetím místě a v posledním zápase nastoupili proti žákům ze ZŠ Jiříkov, kteří skončili shodně na třetím místě ve skupině A. Tento zápas naši žáci hravě vyhráli. Celkově jim tedy patří páté místo. Vítězem turnaje jsou žáci Gymnázia Varnsdorf. Společně s nimi z druhého místa postupují žáci ZŠ Velký Šenov. Naši žáci podali své maximum, avšak na lepší umístění to bohužel nestačilo. Určitě v tom také hrála svou roli absence a podpora žáků, kteří se z výchovných důvodů turnaje zúčastnit nemohli. Snad se nad sebou zamyslí, změní svůj přístup k chování ve škole a příště jim již bude umožněno se sportovních akcí zúčastnit a podpořit tak své spolužáky.

L. Hůla

Florbalová liga IV