Okresní finále v přehazované – tělocvična Děčín, 28. 11. 2019
Věková hranice: Dívky 6. – 7. tříd ZŠ
Naše sestava: Lukešová, Doležalová, Bafiová, Němečková, Kahounová, Švirbelová, Lehocká, Marešová, Nováková, Salayová

            Dne 28. 11. se dívky naší školy zúčastnily okresního finále v přehazované, které se konalo v Děčíně. Do turnaje se zapojilo 11 škol, které byly dále rozlosovány do čtyř skupin, v kterých proběhly zápasy systémem „každý s každým“. Naše škola tvořila skupinu společně se ZŠ Dr. M. Tyrše a ZŠ Komenského. Na úvod nás čekaly dva zápasy ve skupině, ve kterých jsme potřebovaly získat co možná největší počet bodů, abychom byly součástí posledních fází turnaje. První zápas se ZŠ Dr. M. Tyrše začal z naší strany poněkud vlažnějším tempem a pravděpodobně i kvůli tomu se děvčata nevyhnula úvodnímu neúspěchu. Celkový dojem z tohoto zápasu se však nezdál býti špatný, ba naopak, některé momenty utkání se pyšnily velmi dobrými výkony našich dívek. Druhý zápas děvčata ukázala, že jsou lepším týmem, a napravily tak klopýtnutí v předchozím zápasu. Shodný počet bodů v základní skupině se ZŠ Dr. M. Tyrše si vynutil rozhodující zápas navíc, který jsme tentokrát dovedly až do vítězného konce. Díky této výhře jsme skončily na druhém místě v základní skupině a postoupily do čtvrtfinále. Zde jsme svedly vyrovnaný souboj s pozdějším vítězem celého turnaje – ZŠ a MŠ Březovou – kterému, bohužel pro nás, přálo v utkání více štěstí. Těsná prohra našich děvčat tak ukončila naděje na postup do semifinálových bojů o nejvyšší příčky. V posledním zápase o 5.–8. místo děvčata ukázala svoji kvalitu a soupeře jednoznačně přehrála. Celkově si děvčata odvezla ocenění za 5.–6. místo.

Děvčatům patří velké poděkování za předvedené výkony.

Blanka Plocarová

Přehazovaná