Školou dopoledne, družinou odpoledne prošel Mikuláš. Děti zazpívaly písničky, přednesly básničky, dostaly dárečky. Leckde ukápla slzička, ale Mikuláš s andělem a s čerty byli shovívaví – nikoho neodnesli. Všichni žáci sborově slíbili, že se určitě polepší.

Čertovské soutěžení

Po náročném dni ve čtvrtek, kdy nás navštívil v družině Mikuláš, čert a anděl, jsme dětem v pátek 6. prosince připravily odpolední čertovské soutěžení v tělocvičně. Děti soutěžily v běhu pozadu, skákání po jedné noze, v plazení se jako had nebo se kolíbaly jako kačeny. Na závěr si zahrály vybíjenou. Odměnou za super výkony byla sladká odměna. Už teď se budeme těšit opět na příští rok.

Vychovatelky Š. Dvořáková a I. Forejtová

Týden s čerty

V pondělí 2. 12. si děti z 2. a 4. oddělení čertovsky zasoutěžily v tělocvičně, kde skládaly pekelné puzzle, závodily a měřily síly v pekelných disciplínách. Následující den děti s pekelným soustředěním zdobily perníky, středa byla ve znamení pletení čertovských ocasů a lepení řetězů k čertovským kotlům. Ve čtvrtek nás navštívili samotní pekelníci, v oddělení nám zanechali čertovsky veliký nepořádek, ale i nadílku pro děti. Týden jsme zakončili luštěním mikulášské křížovky a zapeklitě zamotané matematiky.                              

Vychovatelky H. Špergová a J. Vojáčková

Mikuláš, ŠD