Rok se sešel s rokem a naši žáci po novoročních oslavách vyjeli za sněhem do Jizerských hor. Od neděle 5. ledna do pátku 10. ledna se naším zázemím stal penzion U Kačáka. Hned v pondělí jsme se vydali na sjezdovky a byli překvapeni jejich kvalitou. Po dvoudenním výcviku jsme ve středu dopoledne absolvovali cvičné slalomy, odpoledne jsme si od lyžování odpočinuli a vydali se na Královku a za občerstvením (výborné záviny, poháry) na Prezidentskou. Čtvrtek nás uvítal zataženou oblohou a deštěm. I tak jsme se vydali na sjezdovku a nakonec absolvovali obě kola slalomu. Odpoledne vzhledem k vývoji počasí bylo cíleně věnováno soutěžím a hrám, byť v průběhu týdne jsme jich měli nespočet (od tvorby vlajek a názvů týmů, přes básničky, puzzle, kimovku, fotbálek, stavby ze sněhu až po finální předvádění scének). Večer proběhlo slavnostní vyhlášení nejen závodů ve slalomu, ale i pokojů „pořádníčků“ a nejlepších týmů. Aby toho nebylo málo – jídelna se proměnila ve společenskou místnost a tancovalo se a tancovalo. V pátek ráno už někteří měli problémy se vstáváním, ale dopoledne jsme si ještě užili na rychle ubývajícím sněhu a po zabalení vyrazili domů. Co vyzdvihnout závěrem:

1. Žáky, řada z nich měla neutuchající chuť nejen lyžovat, ale bavit se a užít si celý týden
  2. Učitele a vedoucí, kteří se vzorně starali o všechny a o všechno
  3. Tradiční kuchyni
  4. Ochotu pracovníků penzionu

Výsledky:

Soutěže

1. místo: ŠPENDLÍCI (K. Němečková, D. Procházková, J. Volšička, P. Danda, Z. Lahučká, T. Podskalská)
  2. místo: ŽELVÁCI (viz fotogalerie)
  3. místo: WWW.GOOGLE, CZ (viz fotogalerie)

Pokoje – úklid

1. místo: pokoj číslo 8 (P. Kostlán, M. Bertl, D. Šlambor) a pokoj číslo 13 (A. Němečková, T. Podskalská, T. Rokická, Z. Lahučká a H. Zemlerová)

Slalom (první 3 v kategorii – ostatní viz příloha)

Dívky mírně pokročilé (červená)

1. místo: Tereza Podskalská – 30,2 s
  2. místo: Zdena Lahučká – 31,8
  3. místo: Hanka Zemlerová – 35,7

Dívky pokročilé (oranžová)

1. místo: Marika Any Nováková – 29,6 s
  2. místo: Nela Šišuláková – 30,1
  3. místo: Andrea Křivohlavá – 31,0

Chlapci začátečníci (modrá)

1. místo: Petr Danda – 39,3 s
  2. místo: Vitalij Lavruk – 42,6
  3. místo: Jan Sulo – 46,0

Chlapci mírně pokročilí (černá)

1. místo: Vít Junek – 31,2 s
  2. místo: Jakub Schejbal – 31,3