Turnaj mezi děvčaty 8. až 9. ročníku se uskutečnil v úterý 4. února v sokolovně. Bohužel kvůli nedostatečnému počtu děvčat v 8. A vznikl smíšený tým ze žákyň téže třídy a sousední 8. B. Školního turnaje se tak zúčastnila pouze tři družstva. Všechna děvčata předvedla bojovné výkony a ukázala týmového ducha. Nejvyrovnanější zápasové klání předvedly dívky 8. AB s očekávaným favoritem celého turnaje – týmem 9. A, kterému však letošní turnaj střelecky nevyšel tak, jak by si nejspíše dívky samy představovaly. Co se týče herní stránky, obecně byly vidět velmi kvalitní výkony, ovšem poněkud limitované střelbou na koš. Pro sladké vítězství na celém turnaji si i přes střelecké trápení nakonec došla 9. A, která si úspěch pro své herní výkony bezpochyby zasloužila. Jejich chuť zakončit turnaj prvním místem byla patrná. Druhé místo obsadilo smíšené družstvo 8. AB, které mě velice mile překvapilo tím, jak dobře si v turnaji počínalo. Taktéž povedené výkony předvedly i děvčata z 9. B, které se nevzdávaly a snažily se dosáhnout co nejlepšího výsledku. V závěru jim tak patřila pomyslná bronzová medaile. Všem děvčatům patří velká pochvala za předvedenou sportovní prezentaci a fair play.

Tabulka:

8. AB 9. A 9. B Body Skóre Pořadí
8. AB   1:4 4:2 3 5:6 2.
9. A 4:1   0:0 4 4:1 1.
9. B 2:4 0:0   1 2:4 3.

Soupisky:

8. AB – Litavová, Hrušková, Luxová, Vodičková, Špatenková, Bartlová

9. A – Tenglová, Paličková, Vu, Jelenčiaková, Zorničková, Zemanová

9. B – Dobrovolná, Čechová, Petrásková, Kadeřábková, Hučková, Kováčová, Bidrmanová, Rokická

Blanka Plocarová, učitelka TV

Košíková – STŽY