Připomínka založení Mezinárodního olympijského výboru dala podnět k celorepublikové akci, které se zúčastnila i naše škola – Základní škola Varnsdorf, náměstí E. Beneše. Žáci 2. – 6. ročníku si dali dostaveníčko na stadionu v Kotlině a přivítalo je krásné letní počasí. Pro ty mladší (2. – 4. ročník) byl připraven běh na 200 metrů, pro ty starší (5. – 6. ročník) běh na 400 metrů. Celkem se zúčastnilo 142 závodníků, kteří do běhu dali „srdíčko“ a radost z pohybu. I přes snahu a bojovnost všech účastníků byly ve dvou kategoriích (200 a 400 m) vyhodnoceny tři výjimečné výkony.

Kategorie 200 metrů:

  1. místo: Nela Köhnkow (3. B)
  2. místo: Ella Müllerová (2. B)
  3. místo: Tomáš Synek (4. A)

Kategorie 400 metrů:

  1. místo: Jan Sorád (6. A)
  2. místo: Vojtěch Štěpán (6. B)
  3. místo: Tereza Drančáková (5. B)

Celá akce měla výbornou atmosféru, tribuny neustále fandily svým spolužákům, slovem vhodně doprovázel Milan Roudnický, prostor cíle byl vymezen „vítězným obloukem“.

Obrovský dík za organizaci patří paní učitelce Blance Plocarové (učitelka tělesné výchovy).

Ve středu 16. září se naši žáci (2. – 6. ročník) zúčastní „Olympijského běhu“. Tímto dnem si připomínáme založení Mezinárodního olympijského výboru. Akci za naši školu koordinuje B. Plocarová.

Olympijský běh

Olympijský běh