V úterý 22. září se děti z naší školy zúčastnily akce pod hlavičkou Českého atletického svazu s názvem Atletika pro děti. Za velmi příjemného počasí se děti 4. a 5. třídy vypravily na městský stadion, kde je přivítali členové varnsdorfského atletického oddílu, také moderátor a velmi pěkný králičí maskot Atík.

Děti se společně rozcvičily, dostaly kartičky na zaznamenávání svých výkonů a šlo se na plochu.

Bylo pro ně připraveno 8 stanovišť a na každém si děti vyzkoušely jedno průpravné cvičení. Skákalo se z místa, ze strany na stranu, přeskakovaly se překážky, běhal se slalomový a frekvenční běh, házelo se na cíl, „oštěpem“ a plným míčem.

Některým dětem se dařilo lépe, jiným tolik ne, ale všechny měly úsměv na tváři po celou dobu. Za splnění úkolů čekal na každého dárek od atletů – box na svačinu, bublifuk, placka s atletem a jiné drobnosti.

Dětem udělal radost pohyb na čerstvém vzduchu i odměna.

Mgr. Jana Tillnerová

Odpolední čas byl vyhrazen pro školní družiny, čehož jsme také patřičně využili. Děti 1. – 3. ročníku si užily všechna stanoviště stejně jako jejich spolužáci dopoledne. Navíc mohly využít i času a prostoru, který byl věnován autogramiádě. Do Varnsdorfu totiž zavítal Honza Kudlička, reprezentant ve skoku o tyči, olympijský účastník, medailista z ME i z MS, několikanásobný MČR. Aby toho nebylo málo, děti mohly získat i podpis mistryně světa ve vrhu koulí, držitelky platného světového rekordu z haly (22,50 m) Heleny Fibingerové.

Den s atletikou, aneb atletika pro děti