SPORTOVNÍ DEN – KOPANÁ

Na středu 23. září bylo objednáno nádherné zářijové počasí a žáci druhého stupně naší školy se mohli s chutí sejít za sportovní halou, kde je čekal sportovní den. Rozpis byl jasný, v kategorii mladších žáků se proti sobě utkalo pět týmů a systémem každý s každým se odehrálo deset zápasů. V této kategorii dominovala třída 7. A, která zvítězila jasně ve všech zápasech. Všichni žáci se snažili a bojovali do posledních vteřin. Byla vidět dominance žáků, kteří se kopané věnují ve svých volných chvílích. V kategorii starších žáků byly celkem čtyři týmy a odehrálo se šest zápasů. V těchto zápasech excelovali žáci třídy 8. A. Ale byly také vidět pěkné taneční kreace žáků, kteří se nebáli postavit na trávník, i když nemají kopanou v oblibě, a chtěli si s chutí užít sluníčka s občasným kopnutím do míče. Poděkování patří všem žákům, kteří se turnaje zúčastnili. Můžeme být rádi, že v tuto dobu byla možnost takový to náš tradiční turnaj zrealizovat a užít se krásné dopoledne mimo školní lavice.

Sportovní den – vybíjená

Ve středu třiadvacátého září se za krásného slunečného počasí uskutečnil již tradiční sportovní den naší školy. Dívky 2. stupně si tak poměřily své dovednosti v turnaji ve vybíjené, který byl rozdělen do dvou věkových kategorií: mladší děvčata (6. – 7. ročník) a starší děvčata (8. – 9. ročník). Celkem 5 týmů v mladší kategorii a 4 týmy ze starší kategorie si zahrály systémem každý s každým. Čekalo nás tedy šestnáct napínavých soubojů ve vybíjené. Děvčata vstoupila do turnaje s bojovnou náladou a chutí předvést co nejlepší výkony. V mladší kategorii byly k vidění i přes velkou snahu drobná zaváhání a nedostatky, které tak brzdily dívky v jejich představách o lepším umístění. To ovšem neznamená, že by si dívky turnaj neužily, ba naopak. Snaha o týmovost a semknutí našich žákyň byla o to větší. Jistě máme s děvčaty ještě co zlepšovat, ale to nejdůležitější je radost z pohybu a odhodlání se do poslední minuty o vyšší stupínek poprat. Myslím, že tento bojovný duch našim děvčatům v turnaji rozhodně nechyběl. Mezi týmy v mladší kategorii nebyly ve výkonech nikterak závratné rozdíly, ale přeci jenom 6. B a 7. B na hřišti ukazovaly své kvality, a to se projevilo v celkovém umístění. Ve starší kategorii byla vidět už jistá zkušenost a sehranost některých týmů. V této kategorii byly dominantní výkony především týmu 8. A, který zvítězil naprosto jednoznačným způsobem. Děvčatům patří zasloužená pochvala. Myslím, že všechny týmy si celý turnaj velice užily a odcházely s dobrou náladou i sladkou odměnou.

Všem zúčastněným patří velké poděkování – Blanka Plocarová, učitelka TV

Umístění:

Mladší žákyně: 1. místo 7. B                         Starší žákyně:  1. místo 8. A