Rok se sešel s rokem a varnsdorfské školy si v pátek 25. záři daly dostaveníčko na stadionu v Kotlině. Přivítalo nás sice horší počasí, než na jaké jsme si zvykli v průběhu měsíce září. To však vůbec neovlivnilo atraktivní atletické soutěže. Oproti loňskému roku byly soutěže ochuzeny o účast rumburského gymnázia, i tak jsme byli svědky výkonů tzv. na hraně jednotlivých závodníků. Často závodníci s vypětím všech sil, v touze po vítězství a solidním výkonu pro tým, doslova vpadli a upadli do prostoru cíle.

Již tradičně se nejvíce dařilo varnsdorfskému gymnáziu. Aby však na vítězství dosáhlo, museli jeho závodníci ze sebe „vyždímat“ maximum. Pohnula se nám také statistika rekordů, které sledujeme již celé desetiletí. Ve starším žactvu dominoval na trati 300 metrů Josef Tomašov (G VDF), který trať doslova prolétnul ve skvělém čase 39,9 s a vylepšil předchozí statistiku.

Na závěr byly vyhodnoceny nejen jednotlivé kategorie, ale také školy (chlapci x dívky). Důležité je připomenout, že atletické soutěže (kategorie staršího žactva) jsou součástí seriálu Podzimních her 2020, který má pokračování 8. října v plaveckém bazénu soutěžemi v plavání.

Podzimní hry 2020 jsou organizovány v rámci Dotačního programu Města Varnsdorf. Organizátorem a realizátorem všech soutěží je Základní škola Varnsdorf, náměstí E. Beneše.

Slovo k našim:

Jen slova chvály. V některých případech jsme v týmových soutěžích zaostali o pověstný vlásek. Co je však důležitější – závodníci i přes nepřízeň počasí skutečně ze sebe vydali vše. Navíc řada z nich skončila na medailových pozicích, kterých nebylo zrovna málo (7 individuálních medailí jednotlivců mladšího žactva + štafety, 6 individuálních medailí jednotlivců staršího žactva + štafety).

Poděkování patří také žákům, kteří pomáhali na jednotlivých stanovištích a kteří to ve složitých klimatických podmínkách neměli vůbec jednoduché.

Celkové hodnocení – starší žáci
Celkové hodnocení – mladší žáci