V pondělí 7. června odjely další třídy na školu v přírodě. Tentokrát ke Kačákovi do Bedřichova vyrazila 3.A a 3.B.

Za necelou hodinku a půl jízdy jsme se ocitli v krásném prostředí Jizerských hor. Nadšeně jsme vyšli kopeček a už jsme byli na chalupě. Měli jsme čas se ubytovat a vybalit si věci. Pak už jsme hladoví spěchali na oběd. Byly špagety – boloňské.

Po poledním klidu, když nám slehlo, jsme vyrobili domečky skřítkům. O tyto domečky se budeme starat celý náš pobyt. Budeme je opravovat a dávat na ně pozor.

V úterý bylo venku moc krásně, ani učit se nám nechtělo. Paní učitelky na tom trvaly, tak se nedalo nic dělat. Slovní druhy, dělení se zbytkem, vyjmenovaná slova, stavba těla člověka, a i angličtinu jsme procvičili. Hlavní ale bylo, už aby odbila 13. hodina a my vyrazili na bobovou dráhu.

Na „bobovku“ jsme šli asi 35 minut rychlou chůzí. Paní vychovatelky a učitelky nás provedly novou cestou, která byl místy velmi dobrodružná. Byla to velká zábava. Hned jak jsme dorazili na místo, rychle jsme se postavili do fronty a jezdili nahoru a dolů, nahoru a dolů…Někteří i devětkrát! Dokonce se nám stala menší nehoda, naštěstí jsme ale všichni v pořádku!

Spát jdeme úplně „vyšťavení“ a budeme se těšit na středu! Paní vychovatelky říkaly, že bude pěkně a my budeme opékat buřty. Uff, dobrou noc!

Přišla středa a to znamenalo, že náš pobyt v krásném prostředí Jizerských hor je přesně uprostřed. Po vydatné snídani jsme se hned v 9 hodin vrhli na učení. Polovinu času jsme strávili v jídelně, protože jsme potřebovali stoly a židle k rýsování a psaní. Druhou polovinu jsme se učili venku. Povídali jsme si o člověku a orgánech v těle a také trochu četli.

Po obědě a poledním klidu jsme vyrazili na výlet. Náš cíl byla rozhledna Královka. Počasí nám přálo, bylo sluníčko a velmi teplo. Nahoře na rozhledně jsme si dali něco k snědku a paní učitelky a vychovatelky nám koupily nanuk, pití nebo nějakou dobrotu. Pak jsme si mohli jít hrát. Řádili jsme na hřišti a prolézačkách.

Večer byl táborák, protože ve čtvrtek hlásili déšť a my jsme opravdu moc chtěli opékat buřty! Pustili jsme se do příprav. My nosili dřevo a paní vychovatelky zapálily oheň. Postupně jsme si opekli buřty a dali jsme si do nosu. Zavolali jsme maminkám a tatínkům všechny zážitky a šli spát.

Bylo těšně před sedmou a už nás paní učitelky zase tahaly z postele a my museli, jako každý den, na rozcvičku. Když jsme docvičili, šli jsme si vyčistit zuby a rychle uklidit pokoje. Dnes je totiž poslední den bodování úklidu a my chtěli získat body.

Dopoledne jsme se neučili, dnes byla totiž změna. Venku svítilo sluníčko, my toho využili a šli jsme ven soutěžit. Hlavní cena v soutěži byla „tetovačka“ od paní učitelky. Všichni jsme se moc snažili! Těsně před obědem, když jsme si mohli hrát, se nám stala další nehoda. Tentokrát se muselo jet za paní doktorkou. Naštěstí to nebylo nic vážného a my se nemuseli bát.

O poledním klidu opravdu začalo pršet. Venku už nebylo tak krásně, a tak nám ani nevadilo odpolední učení. Počasí se po pár chvílích umoudřilo a mohli jsme po večeři ještě jít ven. Náš pobyt se pomalu chýlí ke konci.

Konečně pátek! Dnes pojedeme domů! Uteklo nám to ták rychle. Paní učitelky nám odpustily rozcvičku a my šli jen na snídani. Potom začalo balení, hledali jsme svoje věci po celé chalupě. Byla to legrace. Snesli jsme si kufry z pokojů a šli si ven hrát.

Najednou byl oběd. Nezapomněli jsme na Kynedryl a vyrazili k autobusu. Pan správce nám přivezl kufry k autobusu autem, za což jsme byli moc rádi a děkovali mu. Nasedli jsme a tím náš pobyt skončil. U školy na nás čekali rodiče. Rychle jsem se rozloučili, vzali kufry a jeli domů.

Básnička – tvorba děvčat ze 3.B

Jeli jsme na školu v přírodě,

a viděli jsme žábu ve vodě.

Šli jsme na bobovou  dráhu

a měli jsme velkou odvahu.

Spím na pokoji s holkama

A dosáhnu na strop rukama.

Škola v přírodě 2