Spolu s ostatními základními varnsdorfskými školami se i ta naše zúčastnila výtvarného projektu “JAKO PICASSO” organizovaného ZŠ Východní. Cílem projektu bylo bližší seznámení s výtvarnými technikami a směry, konkrétně malbou a kubismem. Úkol žáků spočíval v malbě vlastního portrétu s využitím kubistických prvků.

Porota složená z učitelek všech zúčastněných škol vybrala z odevzdaných prací ty nejlepší ve třech kategoriích, a to 1. – 3. třída, 4. – 5. třída a 6. – 9. třída.

Vybraní žáci byli odměněni na vernisáži dne 11. června u Městské knihovny ve Varnsdorfu. Z naší školy mezi odměněné v jednotlivých kategoriích patřili : 1. – 3. tř. – David Švarc, Nina Tranová a Patricie Kotlárová, 4. – 5. tř. – Lili Tranová, Matěj Hanzalík a 6. – 9. tř. – Eliška Hájková, Anežka Ducháčková, Tereza Valentová a Aneta Olahová.

Každá škola obdržela peněžní poukaz na nákup výtvarných potřeb.

Vystavená díla všech je možno zhlédnout v oknech vestibulu Městské knihovny v průběhu celých prázdnin.

Michaela Vojtová

Jako Picasso