V úterý 26.10. jsme měli na naší škole Halloweenský den. Třídy navštívila spousta mystických tvorů, jako je například čarodějnice, dýně, baletka, kostlivec, Hulk a spoustu dalších. S sebou nezapomněla přinést občerstvení, které nesmí na žádné oslavě chybět. A bylo opravdu strašidelné!

Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, třeba jaký je rozdíl mezi Halloweenem a Dušičkami, poté probrali Halloween podrobněji a naučili se anglicky koledovat. Jelikož je Halloween převážně slaven v anglicky mluvících zemích, tak jsme i my u některých aktivit hovořili anglicky, abychom tento den měli co nejvíce autentický. Naučili jsme se pojmenovat různá stvoření a magické předměty.

Abychom neměli zkažené zuby jako ježibaba, tak jsme si udělali koláž „Healthy and unhealthy“, kde jsme třídili zdravé a nezdravé potraviny. Takto jsme probrali celé naše občerstvení a nestačili se divit.

Dále nás neminul ani Fear factor, kde jsme sahali do špinavých ponožek obrů a hádali, kde se skrývá srst vlkodlaka, pavoučí nožičky. A nebyla bychom správná strašidla, kdybychom se nenaučila alespoň pár tajných lektvarů. A aby nám takový lektvar nevybouchnul špatným poměrem přísad, museli jsme si připomenout počítání v záhadné matematice.

Na závěr jsme také hlasovali o nejlepší masku. Všichni jsme si to náramně užili. Musíme také poděkovat maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a všem, kteří se podíleli na vymýšlení kostýmů a strašidelné hostiny, která byla báječná.

Na vyzdobené třídy, halloweenské občerstvení a duchy, čaroděje, čarodějnice, různé nestvůry a pohádkové bytosti se můžete podívat ve fotogalerii.

Děkujeme!

Učitelky prvního stupně ZŠ

Halloween