Naše škola se ujala organizace prvního kola Školské futsalové ligy pro rok 2021 (6. – 7. ročník). Akce se uskutečnila ve sportovní hala ve středu 3. 11. 2021. Proti našemu týmu se v pořadí ZŠ Hrádek nad Nisou a ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou postavila skutečně silná mužstva. Všechny zápasy se hrály na 2 x 12 minut a výborně rozhodoval rozhodčí Roman Häusler.

ZŠ náměstí – ZŠ Hrádek nad Nisou, 0 : 8 (0 : 2)

Hned v prvním zápase jsme dostali za „vyučenou“. I přes snahu celého týmu se projevila soudržnost a technická vyspělost protivníka. Za celý zápas jsme se  dostali ke dvěma šancím (Vojta Štěpán). Tlak soupeře byl tak dominantní, že jsme se obávali, abychom neodešli s ještě vyšší porážkou. Absolutorium však v tomto zápase zaslouží Maxmilián Jirout, který kluky podržel a pochytal dalších šest sedm „tutovek“.

ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou – ZŠ náměstí, 6 : 5 (3 : 3)

Branky: Vojta Štěpán – 4, Marek Průša – 1

Druhý zápas byl z naší strany daleko vydařenější. Dařilo se nám i střelecky, hned 4 x se prosadil Vojta Š. Náš výkon šel oproti předchozímu zápasu výrazně nahoru. Bohužel v touze vyhrát se objevily i individuální chyby, které nás stály postup do dalšího kola. Opět výborně zachytal Max J..

 D3 ZŠ VarnsdorfD6 ZŠ a MŠ Stráž n/N.D9 ZŠ Hrádek n/N.BodySkórePořadí
D3 Varnsdorf 5 : 60 : 805 : 143.
D6 Stráž6 : 5 1 : 537 : 102.
D9 Hrádek8 : 05 : 1 613 : 11.

Naše sestava: Vojta Štěpán, Marek Průša, Jakub Tóth, Tadeáš Škvrna, Jan Sorád, Patrik Jelenčiak, Maxmilián Jirout, Gabriel Danko, Tomáš Turánský

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy!

SkoFl7