I v „devítkách“ (kluci 8. – 9. ročníků) jsme se ve středu 10. listopadu zúčastnili prvního kola turnaje Školské futsalové ligy. Pořadatelem byla ZŠ Dolní Poustevna. Tentokráte hodnocení necháváme na jednom z nejlepších hráčů našeho týmu – Lukáši Fundovi:

„Dnes jsme zahájili meziškolní futsalovou ligu. Do turnaje jsme vstoupili vysokou výhrou 9:1 nad Dolní Poustevnou. Chtěl bych vyzdvihnout našeho skvělého brankáře Patrika Voráčka, který nás v hodně situacích podržel. Druhý zápas s Benešovem nad Ploučnicí jsme zvládli také skvěle. Výhra 5:2. Třetí zápas byl už trochu těžší, protože nám docházely síly. Nakonec jsme to zvládli a z turnaje vezeme nejen 1. místo, ale také dobrý pocit z výkonu, který každý z nás podal maximální. V neposlední řadě děkujeme panu Šmidílkovi za skvělý trenérský přístup.“

Branky: Funda 4, Grafek 8, Rybář 3, Vejrostek 3, vlastní 1

V dalším kole se kluci znovu utkají proti ZŠ Slovanka Česká Lípa (postoupila z druhého místa), další 2 soupeři vzejdou ze čtveřice: ZŠ Edisonova Teplice, ZŠ Tyrše, ZŠ Máchova, ZŠ Kamenická – vše Děčín a vše velmi silné týmy. Druhé kolo by se mělo odehrát do konce prosince 2021.

SkoFl9