Ve středu 30. března se na ZŠ Edisonova Varnsdorf uskutečnila Jr. NBA League, což je basketbalová soutěž pro žáky čtvrtých a pátých tříd, která se nese v duchu nejslavnější ligy světa NBATento kvalifikační turnaj, který se odehrál mezi čtyřmi varnsdorfskými školami systémem „každý s každým“ (ZŠ Edisonova, ZŠ Východní, ZŠ Bratislavská, ZŠ náměstí) naši žáci zvládli na výbornou a právem si zasloužili postup do základní části. Výkony našich žáků byly na vysoké úrovni, což dokazovala jejich výrazná bodová převaha v jednotlivých utkáních. Nemalý podíl na tomto úspěšném sportovním výsledku naší školy má to, že někteří naši žáci se basketbalu věnují ve svém volném čase a neustále své herní dovednosti zdokonalují.  Ovšem i žáci, kteří se basketbalu příliš nevěnují se ukázali jako výborní hráči, kteří předvedli nejen dobré herní dovednosti s míčem, ale také velkou bojovnost a týmového ducha. Tito žáci v turnaji využili své pohybové dovednosti, které získávají i v jiných sportech než v basketbalu (volejbal, kopaná). Především bych chtěla vyzdvihnout rychlost a fyzickou připravenost všech našich žáků, kteří se turnaje zúčastnili. Hráči mají můj velký obdiv a patří jim veliké poděkování za reprezentaci naší školy.

Hráči: 5. A – Zuzana Voráčková, Johana Mikulejská, Richard Pianka

            5. B – Aneta Jӓgrová, Isabel Nožičková, Tereza Činková, Adéla Kahounová

            4. B – Adam Kestler, Jakub Reichert, Ondřej Damašek

Blanka Plocarová (učitelka TV)

Jr.NBA League Czech Republic