Ti z Vás, kteří naše stránky sledují pravidelně, si zajisté povšimli absence informací z matematických soutěží. Nemyslete si, že by se mezi našimi žáky nenašly šikovné matematické hlavičky, které by si troufly porovnat své mozkovny v tradiční Matematické olympiádě. I letos jsme se zapojili, probojovali do okresního kola a ukořistili nějaké ty medaile.

První klání v kategorii 5. a 9. ročníků se konalo již 26. 1. 2022. Šikovní páťáci a deváťáci měli výhodu domácího hřiště a úlohy řešili online, tj. přímo ve škole. Naše škola nasadila želízka v ohni, konkrétně Marka Svobodu (5. B) a ostříleného Martina Konárka (9. A). A kluci nezklamali. Marek Svoboda obsadil ve své kategorii 3. místo a Martin Konárek místo páté. Velká gratulace!

Druhé klání v kategorii 6 .– 8. ročníků se konalo již tradičně v Děčíně. 12. 4. 2022 si sedm zkušených počtářů přeměřilo síly se svými soupeři. A že to byla krutá bitva. Náročné úlohy, malý počet úspěšných řešitelů, soupeři z velkých základních škol a gymnázií… Přesto všechno máme BRONZ! Václav Tillner (8. A) se nenechal zastrašit, do úloh se zakousl (samozřejmě ne doslovně) a pro naši školu vybojoval 3. místo. Také ostatní žáci šli do boje s velkou vervou, leč stupínky neobsadili. VELKÉ DÍKY PATŘÍ VŠEM, kteří šli se svou kůží na trh a reprezentovali naši školu (kromě již zmíněných): Patrik Jelenčiak, Tadeáš Škvrna, Jolana Lockerová, Karolína Sulová (všichni ze 7. A), Mája Do a Matěj Langer (oba z 8. A). Nasbírali jsme nové zkušenosti a příští rok jim ukážeme!

Mgr. Jana Skořepová   

Úspěchy našich matematikářů