Po dvou letech se vrátil na palubovky unikátní basketbalový projekt Jr.NBA League pro děti ve věku 10 – 11 let. Naši žáci nechyběli a zúčastnili se dvou kvalifikačních turnajů do play-off. V prvním, 8. června v Děčíně, obsadili třetí místo. O týden později, 15. června ve Varnsdorfu, si ještě o místečko polepšili – druhé místo. Byť v součtu obou turnajů obsadili místo třetí, body a skóre jim zajistily postup do play-off. Grratulujeme!

Jr. NBA ­– Postup do play – off

Divize D – týmy: ZŠ Buzulucká Teplice, ZŠ Komenského Děčín, ZŠ náměstí E. Beneše Varnsdorf, ZŠ a MŠ Bratislavská Varnsdorf, ZŠ Edisonova Varnsdorf

Herní systém: každý s každým

Naše Sestava: Aneta Jӓgrová, Tereza Činková, Zuzana Voráčková, Isabel Nožičková, Adéla Kahounová, Jakub Schejbal, Matteo Zachariáš, Adam Kestler, Tomáš Synek, Richard Pianka, Monika Šišuláková, František Sorád, Jáchym Patóč, Jakub Reichert, Jakub Grafek,

Vynikajících výsledků dosáhli žáci naší školy v basketbalové soutěži Jr. NBA, která kopíruje herní systém nejslavnější ligy světa. Postup do základní části pro nás znamenal účast v dalších dvou kolech, v kterých se odehrála divize D. Z této divize postupují první 2 týmy, tým na 3. místě musí mít pro postup lepší bilanci než 3. tým buď divize E nebo divize F. První kolo se odehrálo v Děčíně, druhé na domácí půdě ve varnsdorfské sportovní hale. V barvách Minnesoty Timberwolves jsme si z 1. kola odvezli krásné 3. místo, kdy nám o stupínek lepší umístění uniklo o pouhé dva koše. Jasným vítězem se stala ZŠ Komenského Děčín, která svým suverénním výkonem nenechala nikoho na pochybách. Do druhého kola jsme vstoupili s jasným cílem zopakovat velmi pěkný výkon z předchozího kola, a tak zabojovat o vysněný postup do play – off.  K tomu naši žáci potřebovali porazit těžkého soupeře z Teplic o 5 bodů a dostat se tak na 2. místo divize D. Naši žáci v tomto zápase prokázali velkou bojovnost, semknutost týmu a opravdovou chuť postoupit do play ­– off, což by byl pro nás jednoznačně obrovský úspěch. Sen se stal skutečností! Náš basketbalový tým sice porazil teplickou ZŠ Buzuluckou pouze o jeden jediný bod, ale díky lepší bilanci jsme ze třetího místa postoupili do play – off a mohli se tak z vysněného postupu radovat.

Všichni hráči si zaslouží velké poděkování za předvedené výkony a za postup. Vyzdvihnout bych chtěla výkon Anety Jӓgrové, která po celý turnaj převáděla velmi pěkné basketbalové výkony, za které získala ocenění – Nejužitečnější hráč naší školy. Nejen Anetka, ale všichni naši hráči každý zápas neskutečně odmakali a ukázali, že jsou sportovci tělem i duší.

Všichni se těšíme na další fázi soutěže, která by se měla odehrát na podzim.

Blanka Plocarová, vedoucí a učitelka TV

Jr. NBA