V pátek 24.6.2022 třídy 4.A a 4.B navštívily stanici profesionálních hasičů ve Varnsdorfu. Hasiči si pro žáky připravili pestrý program.

Rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupinka začala s prohlídkou stanice a jejího zázemí. Překvapilo nás, že hasiči mají uvnitř posilovnu. Vyzkoušeli jsme si jejich běžecký pás. Viděli jsme jejich oblečení připravené na zásah. Dál jsme si prohlédli garáže a obývací část. Mají tam dokonce i kuchyňku.

Druhá skupinka mezitím zůstala venku a jejich prohlídka začala přednáškou o technice. Dozvěděli jsme se, co všechno najdeme v hasičském autě. Mohli jsme jít dovnitř a podívat se. Také už víme, kolik vody jednotlivá auta uvezou. Jedno z aut je vlastně jen takový bazén na kolečkách.

Nejvíce se nám stejně líbilo to, když nás hasiči naložili na plošinu a vyjeli jsme do výšky. Samozřejmě jsme měli na sobě přilby! Byli jsme až 30 metrů nad zemí, to byl panečku výhled.

Naši exkurzi najednou přerušilo hlášení „POŽÁRNÍ POPLACH TECHNICKÁ POMOC“ a najednou to byla rychlost! Hasiči měli jen 2 minuty na to, aby se rychle převlékli, naskákali do auta a odjeli. Ještě nám stihli zamávat. Bylo to vzrušující. Pospíchali, ale s rozvahou a ihned věděli, co mají dělat. Jsou to machři!

Za krásnou exkurzi, spoustu nových znalostí a zážitků děkují všichni žáci 4. A a 4. B !

Návštěva u HZS