CENA EUROREGIONU NISA 2017

Jezdím bezpečně – Ich fahre sicher – název společného projektu ZŠ Varnsdorf a Schkola Ebersbach.

V pondělí ráno „přistál“ před školou ve Varnsdorfu autobus s cyklovlekem. Mise Jezdím bezpečně začíná. Odjezd směr Ebersbach, kde přibíráme dalších 15 žáků, celkem nás bude 30. Co nevidět jsme v Jizerkách a v penzionu U Kačáka nás čeká ubytování a hlavně skvělá strava. Odpoledne již však vyrážíme na kolech směr Bedřichov – Nová louka – Hřebínek – Kristiánov – Bedřichov. Nakonec slušná porce kilometrů. Ale při tom jsme stihli spoustu věcí – jak řadit, přibrzďovat, jezdit za sebou. Paráda. I když jsme trochu unaveni, navečer nás čekají seznamovací hry. A už se těšíme na úterý. A je to tady – rafting. Sice na klidné vodě, ale máme spoustu času na zažití vodáckých návyků. Je teplo, slunečno, což využíváme i k cachtání ve vodě. Vše spojuje i s cyklistikou, abychom poznali co nejvíce zajímavostí regionu. Ve středu se zase ozveme. Vždyť vedle ježdění na kolech a raftování nás čeká i slackline, či skálolezení.

Jezdím bezpečně aneb cyklisťák v bodech

  • 1 chata
  • 5 dní
  • 30 dětí
  • 2 země
  • …a 110 ujetých kilometrů

I tak by se dal jednoduše shrnout cyklistický kurz, kterého se zúčastnily naše děti společně s dětmi ze školy v Ebersbachu. Stejně jako v zimě jsme i nyní vyrazili společně do Jizerských hor, tentokráte však jsme lyže vyměnili za kola.  Naším útočištěm se opět stal penzion U Kačáka, kde máme již dlouhá léta své oblíbené zázemí. Odtud jsme se každý den vydávali na vyjížďky do okolí. A že nám mnohdy daly zabrat. Kopečků zde bylo opravdu požehnaně a my si je museli poctivě vyšlápnout, abychom se na krásy Jizerských hor mohli podívat shora.  A že se bylo na co dívat.  Volný čas jsme však netrávili pouze cykloturistikou, ale vyzkoušeli jsme si i různé outdoorové aktivity – základy raftingu, slaňování, slacklinu a další. Když nás už nohy (a zadek) bolely, nepřeháněli jsme to a v klidu si zajeli odpočinout k nedaleké nádrži, kde jsme se mohli vykoupat a také se vyřádit v nízkém lanovém centru. Večery jsme trávili venku u chaty – hráli jsme hry, karty, skákali na trampolíně nebo opékali buřty u společného ohně. Až nás překvapilo, jak ten týden rychle utekl. Ani jsme se nestihli rozkoukat a už jsme zase doma.J

Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci a pohodově strávený čas. A dětem ještě jednou posíláme velikou pochvalu – právem si ji zaslouží!!

Klára Valková, Lukáš Hůla, Míša Vojtová a Honza Malinský

IMG_4444

Harmonogram kurzu

POKYNY CYKLO