Ani Řím nepostavili za jeden den

V anglickém jazyce existuje rčení: Rome wasn’t built in a day. Ani Řím nepostavili za jeden den. A to je výzva, kterou třída 6. A nemohla nechat bez povšimnutí. A o co v této challenge vlastně jde? Změříme si, jak dlouho nám bude trvat společnými silami postavit Prahu. Vzhledem k prostorovým omezením naší školy jsme museli trošičku slevit z nároků na velikost našeho třídního miniprojektu.  Ale nevadí, vše důležité dokážeme smrsknout na plochu 60,9 x 40,6 x 7,6 cm, protože naším výstupem bude 4D puzzle!

První etapou, která započala v pátek 1. 11. 2019, je sestavení plánku Prahy z roku 1892, druhá etapa znázorňuje Prahu v současnosti, třetí etapou je postavení nejznámějších pražských budov dle přiloženého časového diagramu. A to vše se staví na sebe! Už teď se těšíme, jak to bude ve finále vypadat!

A co říci závěrem? Snad jen držte nám palce, ať nám práce jde hezky od ruky, a zůstaňte naladěni, o dalším průběhu Vás budeme informovat.

Jana Skořepová (třídní učitelka 6. A)

Tak ani Prahu nepostavili za jeden den, ale…

…trvalo jim to celkem 15 kalendářních dnů! Jeden kámen za druhým neboli kousek skládačky k jinému kousku, správně to naplánovat a vyměřit, sem tam trochu opravit, posunout, pořádně vyhladit, zarovnat hrany, ať to pořádně vypadá, nepoztrácet materiál a hlavně to nevzdat, když jsou si ty kousky tak podobné!

Dříči z 6. A se výzvě postavili čelem a výstavbu hlavního města České republiky zvládli v rekordním čase. Však vystavět dvě vrstvy puzzle a dle plánku správně rozmístit budovy není úplně jednoduché, ale když se dají všechny hlavy dohromady, přidá ruka k ruce, tak není nic nemožné! Přeci je lepší společně táhnout za jeden provaz, než kopat sám za sebe. Teď už to víme!

A co nás čeká dál? Opět jedna nemalá výzva. Rozhodli jsme se totiž u nás ve Varnsdorfu vystavět Gotham City, rodiště superhrdiny se slabostí pro netopýry. Neboj, Batmane, už brzy budeš mít kde bydlet – slibujeme!

Jana Skořepová, třídní učitelka 6. A