Třída 9.B

Náš poslední školní výlet začal 15. 6. na hlavním vlakovém nádraží ve Varnsdorfu. Naše třída měla namířeno do proslulého Máchova kraje, konkrétně do Starých Splavů.
Přestože jsme museli přestupovat v Rybništi na jiný vlak, cesta uběhla poměrně rychle. Když jsme dorazili na místo určení, vydali jsme se do chatové osady Čtyřlístek,
ve které jsme měli strávit následující tři dny. Po příchodu do osady některé z nás vyděsila informace o tom, že si sami musíme povléct postele. Ale tento první bojový úkol naštěstí
všichni zvládli. Poté mnohé z nás přemohl hlad, a tak jsme se vydali Jarmilinou stezkou podél Máchova jezera do Doks, kde bylo možné se najíst. Někteří zvolili pizzu, jiní kebab nebo salát. Po náročné cestě zpět do kempu jsme se všichni těšili, až se ochladíme v blízkém „Mácháči“. Nastalo však mírné zklamání, především pro děvčata, která se těšila na opalování. Na malé pláži v blízkosti hráze a přístaviště bylo plno malých dětí a my už jsme se na písek nevešli. Kluci se však po chvilce váhání odhodlali, a přestože byla voda ledová, tak si ji naplno užili. Přibližně ve čtvrt na sedm večer nás čekala večeře v kempu. Hlad nás ovšem přešel hned při vstupu do jídelny. K večeři měly být špagety. Ovšem to, co jsme na talíř dostali, jako špagety nevypadalo ani nechutnalo. Není tedy divu, že se téměř celý kemp vydal do nedaleké večerky pro něco k jídlu.
Večer si pro nás paní učitelka připravila „stezku odvahy“. Ve dvojicí jsme zhruba na kilometrovém okruhu lesem hledali papírky zavěšené na stromech. Z papírků jsme opisovali kódy, z nichž vznikla přesmyčka, kterou však nikdo z nás nedokázal rozluštit. Zhruba v jedenáct hodin večer jsme dorazili zpět do kempu a šli spát. Věděli jsme, že následující den bude náročný.

Druhý den výletu byl ve znamení túry na Bezděz. Trochu jsme se obávali počasí, protože předpověď ukazovala bouřku a déšť. Nakonec ani jedno nepřišlo. Vyrazili jsme v půl
desáté dopoledne z kempu a před sebou jsme měli dlouhých 11 km pochodu. Šli jsme poměrně rychlým tempem s několika zastávkami. Cesta vedla po modré turistické značce,
chvíli byla dlážděná, chvíli polní a nejhorší úsek tvořil písek a kořeny stromů. Cestu jsme všichni zvládli a výhled z Bezdězu do vzdálené krajiny stál za to. Trochu jsme se obávali, že zpátky budeme muset také pěšky. Paní učitelka se však naštěstí rozhodla pro zpáteční cestu vlakem, který jsme stihli zhruba ve tři hodiny odpoledne. Po návratu byli všichni tak unavení, že zalezli do chatek a do večeře o nich nikdo nevěděl. V celém kempu bylo alespoň na chvíli hrobové ticho. K večeři bylo rizoto, narozdíl od předchozí večeře chutnalo skvěle, jen porce mohly být větší. Po večeři jsme se naposledy vydali k vodě. Do vody šla tentokrát téměř celá třída. Byla to taková sladká odměna za náročnou cestu, kterou jsme absolvovali. Výlet utekl opravdu rychle, bylo před námi posledních pár hodin. V 10 hodin dopoledne jsme předali uklizené chatky a dostali jsme hodinový rozchod. V poledne už jsme čekali na vlak domů, náš výlet skončil. Byly to skvělé tři dny, které si budeme všichni určitě dlouho pamatovat. Jako třída jsme se ještě více sblížili a všechno jsme si naplno užili. Zůstane nám spousta vzpomínek. Závěrem bychom chtěli poděkovat paní učitelce Šanovcové za to, jak skvěle výlet zorganizovala a že s námi celé tři dny ve zdraví přežila.

Žáci 9. B

Třída 8.A

Ve dnech od 15. do 17. června třída 8. A navštívila ZOO Liberec, děčínské muzeum a zámek a účastnila se výpravy po Varnsdorfu.

     V ZOO v Liberci jsme si mohli prohlédnout zvířata, která normálně neuvidíme ve volné přírodě v ČR. Nejvíce nás zaujali šelmy a tučňáci.

     Na výpravě po Varnsdorfu jsme zamířili na Hraniční buk, kde jsme si zahráli skupinovou hru. Poté jsme se vydali k hřišti za nemocnicí a tam jsme si opekli buřty.

     V pátek jsme odjeli do Děčína. Nejprve jsme vyšplhali kopec na zámek. Tam jsme hráli hru, ve které jsme odpovídali na otázky týkající se historie, a díky tomu jsme si prohlédli celý venkovní areál zámku. Celá třída se pak přemístila do muzea na výstavu Harryho Pottera.

     Všechny výlety byly něčím zajímavé a moc se nám líbily.

Žákyně 8. A

Třída 6.B

V rámci školních výletu jsme s 6. B podnikli dva výlety po okolí našeho města. Aby to nebyla pouze „nudná“ vycházka, plnila třída několik úkolů týkající se šifrování. Celkem byla čtyři stanoviště. Pozici nadcházejícího stanoviště si žáci museli pomocí pomůcek a indicií zjistit. Žáci si vyzkoušeli práci s tištěnou a elektronickou mapou. Vyzkoušeli si šifrování brejlovým písmem, Morseovou abecedou, souřadnicové systémy, práci s QR kódy. Odměnou na konci dne byla výborná zmrzlina v Dolním Podluží. Den druhý byl ve znamení přesunu za nemocnici, kde si žáci obstarali materiál na rozdělání ohně a poté vzplanul třídní oheň, na kterém si žáci připravili různé pochutiny donesené z domova. Náš první školní výlet jsme si užili a už se těšíme na rok další, kde posuneme náš tábornický um o další krok dále.
Mgr. Lukáš Hůla